Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2003.05.17 -Kutlu Doğum Haftası Ayancık'ta 15 yıldır Görülmemiş Büyük Bir Kalabalıkla Kutlandı

2003.05.17 -Kutlu Doğum Haftası Ayancık’ta 15 yıldır Görülmemiş Büyük Bir Kalabalıkla Kutlandı

Kutlu Doğum Haftası Ayancık’ta 15 yıldır Görülmemiş Büyük Bir Kalabalıkla Kutlandı

17 Mayıs 2003 -Ayancık- Halk Eğitim Merkezi salonundaki konferansa akşam saat 20.45 olmasına rağmen yoğun bir katılım oldu. 1989’dan beri kutlanan hafta etkinlikleri bu denli kalabalık olmamıştı. Kameraya alınan gecenin etkinlikleri bir kabloyla aynı zamanda Müftülük toplantı salonunda da izlendi ve Halk Eğitim Merkezine sığmayan vatandaşlar proğramı oradan takip ettiler. Seneye futbol sahasında mı kutlasak acaba diye yetkililerin ciddi ciddi düşündüklerini gördük. Gecede İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yaptığı hüsnü-hat çalışmaları da sergilendi.

Kutlu Doğum nedeniyle Peygamber Efendimizi anma gecesi, Denizciler Camii İmamı Recep Ak’ın sunuculuğunda ve ilahiler eşliğindeki slayt gösterileriyle başladı.

Tevfikiye Köyü Camii İmamı Abdullah Kardüz’ün okuduğu Kur’anı Kerim’den sonra Hayrettin Bağçe yönetimindeki İHL Tasavvuf Müziği korosu ilahiler seslendirdi. Ardından sahneye misafireten davet edilen ilçe Müftüsünün babası Cevat Demirtaş, kısa bir konuşma ve bir şiirle dinleyicileri selamladı. Daha sonra da İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş “İslam ve Evrensellik” konulu konferansında özetle kutlu doğumu evrensel kılan özelliklerden bahsetti. Proğram sinevizyon gösterisiyle sona erdi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments