Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2003.10.00 -AYKAD Ramazanda Gıda Yardımı yaptı

2003.10.00 -AYKAD Ramazanda Gıda Yardımı yaptı

Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle AYKAD (Ayancık Kültür ve Kalkındırma Derneği), İstanbul’da bulunan hayırsever işadamlarının desteğiyle Ayancık’ taki muhtaç ailelere Ramazan Kumanyası dağıttı.
Mahalle mahalle ve Ayancık genelinde tespit edilen, 200’ü ilçe merkezinde, geri kalanı köylerde olmak üzere 250’yi aşkın yoksul aileye yaklaşık 4 tonluk gıda yardımı paket paket hazırlanarak dikkatli bir şekilde dağıtıldı.
Gıdaların yerinde ve yerli yerince dağıtımı için titiz bir şekilde bilfiil işi takıp eden Aykad Yönetim kurulu başkanı Ayhan Ergün yaptığı açıklamada, “Aykad’ın zenginle ihtiyaç sahibini, kutsal inancımız gereği milli ve manevi geleneklerimiz çerçevesinde birbirine yaklaştırmak, hayırseverlerin yardımını ihtiyaç sahiplerinin duası ile örülmüş örnek bir sevgi halesi haline getirmek arzu ve emelinde olduklarını belirterek şöyle dedi: “Bu mübarek ay münasebeti ile Derneğimiz İstanbul’da bulunan hayırsever insanımız ve iş adamlarımızla birlikte işbirliği yaparak Ramazan ayı gıda yardım organizasyonu düzenlemiş bulunmaktadır. Aykad yönetim kurulu olarak katkı sağlayan ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç biliriz.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments