Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2004 -73 Yaşındaki Ayancık-Gürsökü'lü Hanife Nine ödül aldı

2004 -73 Yaşındaki Ayancık-Gürsökü’lü Hanife Nine ödül aldı

Geleneksel Türk El Sanatları Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 80. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Hatıra Sanatçı Yarışması’nda dereceye giren iki Sinop’ludan birinin Ayancık’lı olduğu açıklandı ve Valilikte düzenlenen bir törenle ödülleri verildi.

Törende konuşan Kültür ve Turizm il Müdürü Hikmet Tosun şu bilgiyi verdi:

“Yarışmaya ülke çapından 600 sanatçı katıldı ve yarışmada 23 kişi ödüle layık görüldü. Bu 23 kişinin ikisi de Sinoplu. Kendileri ile gurur duyuyoruz. 73 yaşındaki Hanife Çetinkaya ninemiz, 50 yıldır Ayancık ilçemizin Gürsökü Köyü’nde keten dokumacılığı yapıyor. Ayhan Demir bey de keza 50 yıldır ahşap tekne modelleri, yani kotracılıkla uğraşıyor ve Sinop’u tanıtıyor”.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments