Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2004.04.09 -Türk Polis Teşkilatının 159. Kuruluş yıldönümü kutlandı

2004.04.09 -Türk Polis Teşkilatının 159. Kuruluş yıldönümü kutlandı

Köprübaşı Camiinde şehit polisler için mevlid okundu. 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatının 159. kuruluş yıldönümü Ayancık’ta kutlandı. 09.04.2004 cuma günü akşamı Köprübaşı yeni camide, polis teşkilatına emeği geçen, şehit olmuş veya ahirete irtihal etmiş bütün emniyet görevlileri için mevlid okundu. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş mevlidde yaptığı konuşmada “emniyet ve huzurun da Allah’ın bir nimeti olduğunu, bu huzuru temin eden kardeşlerimizin de kutsal bir görev ifa ettiğini” anlatarak, emniyet ve güven ortamını kaybetmiş toplumlardan örnekler verdi. Mevlidden sonra vatandaşlar, ilce emniyet teşkilatı görevlilerini tebrik ve dua ederek kutladılar.
Ertesi gün iskele meydanında Atatürk anıtına çelenk konarak başlayan resmi törenden sonra ilçe polis teşkilatı, İlçe Emniyet binasında tebrikleri kabul etti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments