Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20040731 -Ayancık İHL.de Eski ve Yeni Mezunlar Buluştu

20040731 -Ayancık İHL.de Eski ve Yeni Mezunlar Buluştu

1976 yılında öğretime açılan Ayancık İmam Hatip Lisesinden bugüne kadar mezun olan öğrenciler, bu yıl ilk defa yapılan mezunlar gününde bir araya geldi.

31.Temmuz.2004 Cumartesi günü Okul bahçesinde, eski mezunlardan Recep Ak’ın sunuculuğunda düzenlenen törende Okul Müdürü Ali Demirtaş; “İHL.nin bugünkü durumunu, öğrenci kapasitesini, çalışmalarını, amaçlarını” anlattı.

Daha sonra sırayla eski okul müdürlerinden Hamdi Kınal, Okulun eski mezunlarından MEB. İlçe Şube müdürü Coşkun Esen ve yine okulun eski mezunlarından olan İlçe Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İHL.nin kurucu üyelerinden Şahin Kalafat ve Okul Aile Birliği başkanı Erdoğan Öztürk birer konuşma yaptı.

Hamdi Kınal Konuşmasında “İmam Hatiplerin kuruluş tarihini kısaca özetleyerek, bu Okulların Cumhuriyetin Okulları olduğunu ve bu Okullardan hiçbir zararlı insanın çıkmadığını, aksine memleketini milletini seven insanların yetiştiğini” anlattı.

Coşkun Esen de “Gözünü eski binanın yerinden alamadığını belirtti ve kendisini yetiştiren, bu günlere hazırlayan öğretmenlerini hayırla yâd ederek” duygulu bir konuşma yaptı.

Belediye Başkanı Ayhan Ergün de yaptığı kısa konuşmada “böyle bir toplantıyı düzenleyerek eski arkadaşların bir araya gelmesine vesile olan idarecilere teşekkür etti.”

Şahin Kalafat ise; “Okulun kuruluşundan bugüne gelinceye kadar ne tür zorluklarla karşılaştıklarını, eski binanın yetersiz kalmasından dolayı yeni bina yapma gücünün de Ayancık’ın o zamanki dar imkânlarıyla mümkün olmadığını ve bu nedenle Ankara’da zamanın M.E.Bakanı Vehbi Dinçerler’in ilgi göstermesiyle, Tunceli İHL.den sonra Ayancık İHL.nin devlet tarafından yapılan ikinci okul olduğunu anlattı.”

Program, bu sene mezun olan öğrencilere diplomaları ve mezunlar albümü verilmesi ve toplantıya katılan bütün misafirlere pilav ve meşrubat ikramı ile sona erdi.

Kameraya alınan program görüntüleri CD ye aktarıldı. CD’lerden hatıra olarak almak isteyenler okul müdüründen temin edebilirler.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments