Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20040924 -Eski Hastane Yolu Asfaltlandı.

20040924 -Eski Hastane Yolu Asfaltlandı.

Eski Hastane Yolu Asfaltlandı.

24.09.2004 – Yıllardır ihmal edilen Eski Hastane yolu nihayet Ak Parti Belediyesinin işe el atmasıyla iki hafta içinde asfaltlanarak hizmete açıldı. Seçim yatırımı olmamasından mıdır yoksa güçleri yetmediğinden midir bilinmez, şimdiye kadar hiçbir belediye böylesine işi bitirecek derecede yola eğilmemişti. Mahalle sakinleri Ak Partili belediye başkanı ve yönetimine teşekkür ederek hayır duada bulundular.

Çayiçi kenarındaki yol ve Otogar ile Pazarcık arasındaki bölünmüş yol çalışmalarıyla aynı anda başlayan Eski Hastane yolundaki çalışmalarla ilgili olarak Belediye Başkanı Ayhan Ergün şunları söyledi:

“Burası tahminen 25 senedir böyleydi biliyorsunuz. Biz burayı hemen yapacağız diye de kimseye söz vermedik. Seçim yatırımı olacak yer değil yani burası. Yaklaşık bir aylık bir çalışma oldu burada. Belediyenin imkanları, iktidarın imkanları buluştu, Ayancık’a güzel bir yol hediye edildi.

Buradaki sıkıntı iki taneydi. Birincisi, Yukarıerkengünezin ulaşımı için problemdi. Vatandaş aşağıdan doğru özellikle yayan, arabası olmayanlar için uzun bir mesafe katediyordu. Sahilden gelmek için, pazardan gelmek için.. Diğer sıkıntı da hem bu evlerin korunması hemde aşağıki evlerin korunması için. Bu su dönüveriyordu aşağıya olduğu gibi. Heyelanlar oluşuyordu, her yağmur yağışta vatandaşlar kaçışıyordu oradan.

Asfaltlanan 1 kmlik yolun rampa olan kısmını da parke yapacağız. 1-1,5 m. kadar yol genişletme çalışması yaptık. Kamyonlarla iki hafta buradan malzeme çıkardık. Zahmetli bir işti. Kenarlara komple aşağıya kadar karayollarındaki korkuluklardan yapacağız, araçların güvenliği için. Hem de kaldırım yükselterek suyun aşağıya dönmesini önleyeceğiz. Zaten şarampolleri de derinleştiriyoruz. Zannediyorum ilk olarak gidiş gelişli trafiğe açıldı bu yol. Daha önce aşağı inme vardı yukarı çıkma pek yoktu.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments