Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2004.10.15 -Ayancık'ta İlk Defa Ramazan çadırı kuruldu

2004.10.15 -Ayancık’ta İlk Defa Ramazan çadırı kuruldu

15.10.2004 – Ayancık Belediyesi tarafından hayır severlerin desteğiyle İtfaiye önünde kurulan Ramazan çadırında, her gün yaklaşık 300 kişiye iftar ve sahurda yemek verildi.
Ayancık tarihinde ilk defa gerçekleşen bu uygulamadan vatandaşlar memnun. Müftülüğün de katkılarıyla İftar Çadırı & İrfan Çadırı düşüncesiyle iftar öncesi sohbetler, Kur’anı Kerim ve ilahiler ile sınevizyon gösterileri icra edildi.
Ramazanın ilk iftarında İlçe Kaymakamı Mustafa Hotman. Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve daire amir ve memurları açılışa iştirak ederek İftar çadırında vatandaşlarla birlikte orucunu açtılar.
Belediye Başkanı Ayhan Ergün. İftar çadırının Ramazan ayı sonuna kadar açık olacağım belirterek, İftar çadırı uygulamasına destek veren iş adamları, vatandaşlar ve encümen üyelerine teşekkür etti. Uygulamanın sadece iftarla sınırlı kalmadığını, sahurlarda da vatandaşlara yemek verildiğini söyleyen Başkan, isteyenlerin yemeği alıp evine de götürebildiğini ifade etti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments