Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20041100 -Ayancık - Çamurca yolu ıslah ediliyor

20041100 -Ayancık – Çamurca yolu ıslah ediliyor

Ayancık – Çamurca yolu ıslah ediliyor

Ayancık ilçesini İstefan Limanı’na bağlayan 1.5 kilometrelik yol güzergahı ıslah ediliyor. İlçeyi Çaylıoğlu Balıkçı Barınağına, yada diğer adıyla İstefan Limanı’na bağlayan ve güzergahında Çamurca Plajı, Kuğu Yalısı Tatil Köyü’nü barındıran 1.5 kilometrelik Ayancık-Çamurca yoluna belediye el attı.

Ortalık, Ünlüce ve Çaylıoğlu köylerinin de ilçeyle bağlantısı olan Ayancık-Çamurca yolu, yol güzergâhının dar olmasının yanında sürekli sarp kayalardan taş ve çamur akıntısına maruz kalmaktaydı.

Özellikle kış aylarında çamur deryası haline gelen ve kimi zaman ulaşımın durma noktasına geldiği yol güzergahı belediye ekiplerince genişletilmeye ve ıslah edilmeye başlandı. Çalışmalar sırasında yol zaman zaman trafiğe kapatılarak aralıklarla geçiş sağlanıyor.

Çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gelen Sinop Valisi Zeki Şanal, beraberinde İlçe Kaymakamı Mustafa Hotman, Karayolları 7. Bölge Müdürü Bilal Demirbaş, AK Parti Sinop İl Başkanı Dursun Demirel ve Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün ile birlikte çalışmaların yapıldığı alanı gezerek incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Çamurca yolu yolunda genişletme ve ıslah çalışmalarının yanı sıra gerekli yerlerde set duvarları, şarampol çalışmaları ile akabinde asfaltlama çalışmaları yapılarak, güzergahta kalıcı çözüme kavuşulacağını söyledi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments