Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20050400 -Ayancık'lı İş adamları İstanbul'da Ayancık için toplandı

20050400 -Ayancık’lı İş adamları İstanbul’da Ayancık için toplandı

Ayancık’lı İş adamları İstanbul’da Ayancık için toplandı

Ayancık Kültür ve Kalkındırma Derneği’nin (AYKAD) düzenlediği ” 1. Ayancıklı İşadamları ve Meslek Sahipleri Toplantısı” nisan ayının ilk haftasında İstanbul’da yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Florya’daki Sosyal Tesislerin de gerçekleşen toplantı iş, siyaset, spor ve sanat dünyasını bir araya getirdi. Ayancık’tan otuza yakın işadamı ve temsilcinin katıldığı toplantıda Ayancık’a kurulacak bir fakültenin binasının yapımıyla ilgili iş adamlarımızın katkılarının ne olabileceği tartışıldı.

2003 yılında kurulan derneğin kurucu başkanı olan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün de bir konuşma yaptığı toplantıda, AYKAD dernek başkanı Sedat Orhan, amaçlarından ve çalışmalarından bahsederek, Türkiye’nin şu günlerde yoğun olarak yaşadığı Avrupa Birliği sürecinde, dernek olarak bu sürece katkı sağlamak ve AB standartlarında ilçe olma hedefine ulaşmak istediklerini söyleyerek şöyle dedi:

“Amacımız işadamları ve meslek sahiplerinin birbirleri ile tanışıp, kaynaşması ve birlikte ekonomik projeler üretmesini sağlamak. Bunun ilk Örneği kısa bir süre önce yaşandı, 10 Ayancıklı işadamımız “Ayancık A.Ş.”yi kurdu. Bu örneğin daha da yayılmasını diliyor ve hedefliyoruz” açıklamasını yaptı. Ayancık’a bir fakülte kurulması fikrinin de geliştiğinin altını çizen Orhan, fakültenin açılması halinde ilçeye sosyal ve ekonomik olarak büyük katkılarının olacağını da söyledi.

Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa’daki Sinoplu işadamları Derneği (ASİDER), Endüstri Mühendisi İlhami Dinçel başkanlığında yönetimiyle beraber destek olarak geceye katıldı.

Ayancıklılar’ın gecesine renk katan spor yazarlarından İlker Ateş, Talay Erker, Orhan Ertanhan ve Milli Futbolcumuz Hakan Ünsal Ayancık’ta yapılacak olan fakülte için fikir alışverişinde bulundular. Geceye renk katan değerli sanatçı Haluk Levent de Ayancık ilçesi için beste yaptığını ve bu bestesine son albümünde yer vereceğini söyledi.

AKP Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk, Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer. Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bağcılar Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya, Esenyurt Belediye Başkam Necmi Kadıoğlu, Kıraç Belediye Başkanı Hamit Öncü, ünlü sanatçı Haluk Levent, Galatasaraylı futbolcu Hakan Ünsal, Küçükçekmece Sinoplular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Çakar, spor yazarları İlker Ateş, Talay Erker, TRT spikerlerinden Orhan Ertanhan, Gezer Terliklerinin sahibi Mustafa Özalp ve çok sayıda davetlinin katıldığı toplantıda, derneğin çalışmalarında destek olan İşadamlarına birer teşekkür plaketi de verildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments