Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20050317 -Sinop’ta Kur’an Ziyafeti

20050317 -Sinop’ta Kur’an Ziyafeti

Sinop’ta “Kur’an Ziyafeti”

17 Şubat 2005 Perşembe akşamı Sinop’ta MGV. Ve Anadolu Gençlik Dergisi tarafından Kur’an Ziyafeti düzenlendi.

Sinop’taki kapalı spor salonunda gerçekleşen programa katılım oldukça yüksekti. Salon hınca hınç dolduğu gibi dışarıda kalanlar da sinevizyon gösterisiyle programı takip etti. Ayancık’tan da Kur’an âşıkları, iki otobüs iki minübüs ve çok sayıda özel arabasıyla gelerek Kur’an dinledi.

İstiklâl marşı ile başlayan program, önce Samsun İlahiyat Fakültesinden öğretim görevlisi ve dünya 2. si Doç.Dr.Hayrettin Öztürk Kur’an okudu.

Bu sırada diğer misafir okuyucular geldiler. MGV genel başkanı İlyas Töngüş kısa bir konuşma yaparak MGV.nin gayesini ve çalışmalarını anlattı. İlyas Töngüş, bu Kur’an ziyafetinin 92. program olduğunu ve şimdiye kadarki katılım toplamının 2,5 milyonu aşmış durumda olduğunu açıkladı.

Daha sonra sırasıyla İran’dan katılan, Tahran Üniversitesi Öğretim görevlisi ve dünya 1. si Muhammed Hüseyin; Üçüncü olarak, Afganistan’dan katılan ve Ezher Kıraat Fakültesi öğrencisi, iki kez dünya 1. si olmuş, 22 yaşındaki Muhammed Kabeer; Dördüncü olarak okuyan, Ankara Hacı Bayram Camii İmam Hatibi Abdülkadir Şehidoğlu; ve son olarak Kur’an okuyan, Güney Afrikalı e Makine mühendisi, dünya 1. si Abdurrahman Sadien, okuyuşlarıyla gönülleri mest ettiler. Dünyaca ünlü hafızların tilâvetini coşkuyla dinleyen kalabalık, zaman zaman tekbir ve salavat getirerek karşılık verdi.

Bu arada geceye telefonla katılan Milli Görüşün mimarı Prof.Dr.Necmettin Erbakan, ses düzeninin azizliğine uğradı ve sesi anlaşılamadığı için yarıda kesildi. Bazı gençler de “Hemşehrimiz Efsane Başbakanımız” yazılı bez afiş açtılar.

 

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments