Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20050413 -Ayancık Belediyesi Bir Yıllık Çalışmalarını Halka Anlattı

20050413 -Ayancık Belediyesi Bir Yıllık Çalışmalarını Halka Anlattı

Ayancık Belediyesi Bir Yıllık Çalışmalarını Halka Anlattı

Ak Partili Ayancık Belediyesi, Başkan Ayhan Ergün’ün seçildiği 28 Mart 2004’den itibaren yoğun bir tempoyla giriştiği Ayancık’ı güzelleştirme ve geliştirme çabaları ile bir yıl boyunca yaptığı çalışmaları değerlendirmek üzere bir toplantı düzenledi.

13.04.2005 günü akşamı Açelya düğün salonunda düzenlenen toplantıya Ayancık Kaymakamı Mustafa Hotman, Garnizon Komutanı, ilçe daire amirleri, AkParti Sinop il başkanı Dursun Demirel, Türkeli ve Güzelkent Belediye Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan toplantıda ilk olarak Ak Parti ilçe başkanı Aziz Akın kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında 28 Marttan sonra ilçede yapılanlara kısaca değindi.

Daha sonra kürsüye gelen Ayhan Ergün, Belediyenin bir yılında yapılan faaliyetleri yaklaşık 40 dk. sürecek bir slayt gösterisiyle hatırlatacaklarını söyledi. Ayhan Ergün konuşmasında şöyle dedi: “Bizler bir bakıma Ayancık’ın kaderini değiştirmeye aday olduk. Eskilerin tabiriyle makus talihini değiştirmeye aday olduk. Bir yıllık çalışma dönemimizde işçimizin ve memurumuzun maaşını aksatmadan alabildiği bir yönetim anlayışını geliştirdik… Sonuna kadar, gücümüzün yettiği kadar sizlere hizmet etmeye bugün de yarın da devam edeceğiz… Önümüzde gerçekten zor büyük projeler var. İlçemizin bütün eksikliklerini dosyaladık, yazışmalar yaptık, takip ediyoruz. İnşallah dönem sonunda daha güzel bir Ayancık olacak.”

Belediye Başkanının kısa ve öz konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Ak Parti İl Başkanı Dursun Demirel, konuşmasına şöyle başlayarak devam etti: “Sizlerle seçimde meydandaki görüşmemizden sonra tekrar bir arada olmaktan mutluyum. O zaman Ak Partiyi seçin farkı görün demiştik. Belediye başkanlarımız hizmet yapmak için seçilmişlerdir. Siyaseti siyasetçi yapmalıdır… Belediyeler istihdam alanı gibi görülmemelidir. Hatır gönülle adam alınırsa hizmet edilemez… Ayhan Ergün aynı zamanda benim sınıf arkadaşımdır… Umutluyuz. Yeter ki birbirimize güç verelim, beraberce yürüyelim. Ak Parti olarak kimliğimiz Türkiye’nin kimliğidir. Milletin pek çok derdine çözüm getirdik. En iyisini el birliğiyle yapacağız. Yenikonak-Ayancık arası, Türkeli-Ayancık arası acil eylem planı dahilinde düzgün bir yola kavuşturulacak. Sizlerden isteğim, bu hizmet yolculuğunda ilçe başkanımız ve Belediye başkanımıza destek olmanızdır.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments