Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20050722 -Festival alanı ve sahile yeni düzenleme

20050722 -Festival alanı ve sahile yeni düzenleme

Festival alanı ve sahile yeni düzenleme

Ayancık sahilinde, her yıl geleneksel olarak festivallerin yapıldığı alan yeni bir dizayn ile yeniden düzenlendi. Özellikle yaz aylarında halkın en yoğun uğradığı yerlerden olan iskele civarındaki meydan ve sahil boyunca yeniden yapılandırılan yürüyüş parkuru, kırmızı parke taşlarıyla güzel bir görünüme kavuştu.

Festival meydanı 22 Temmuz 2005 günü düzenlenen törenle açıldı. Törene AK Parti Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Erfelek Belediye Başkanı İbrahim Felek, Türkeli Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım, Güzelkent Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Özcan, AK Partinin il ve ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ayrıca açılış kurdelesini AK Parti Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün birlikte kestiği, sahil mevkiindeki çocuk parkı da törenle hizmete girdi. Törende konuşan Ayhan Ergün; Oldukça modern bir şekilde dizayn edilen çocuk parkı ile sahil meydanı ve diğer çalışmalar için yaklaşık 125 bin YTL’lik proje gerçekleştirdiklerini belirterek Milletvekili Mustafa Öztürk’e bakanlık fonlarından sağladığı imkanlar ve desteği için teşekkür etti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments