Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20050729 -Ayancık Festivali şenlik havası içinde geçti

20050729 -Ayancık Festivali şenlik havası içinde geçti

Ayancık Festivali şenlik havası içinde geçti

Ayancık’ta 17. Kültür Keten ve Ahşap Festivali üç gün boyunca süren şenlik havası içinde geçti. Festival 29 Temmuz 2005 cuma günü saat 17.00’de festival kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşe Vali Zeki Şanal, Kaymakam Mustafa Hotman, Garnizon Komutanı, daire amir ve memurları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş boyunca Amasya Belediyesi mehter takımı konser verdi.

Şadırvan caddesi, cumhuriyet meydanı güzergahıyla devam ederek festival alanında sona eren yürüyüş sonrası Ayancık Lisesi Folklor Ekibi birbirinden güzel gösteriler sundu. Festivalin açılış töreninde konuşan Vali Zeki Şanal, Kaymakam Mustafa Hotman ve Belediye Başkanı Ayhan Ergün, festivallerin büyük halk kitlelerinin kaynaşması, toplum olabilme ve birlikte yaşamanın güzelliğini ortaya çıkarması bakımından büyük bir fayda sağladığını söylediler.

Festivalin birinci günü akşamı Amasya Belediyesi Mehter Takımının konseri, sunucu Barbaros’un anekdotlarla süslediği konuşmaları ve Murat Kekili’nin konseriyle devam etti.

İkinci günü akşamı ise Düzce Kafkas Halk Dansları ekibinin hareketli ve zarif gösterilerinin ardından Latife Eraslan, Sıtkı Akın ve Nilgün Kayabaşı’nın konseri izlendi.

Üçüncü gün iskelede yağlı direkten bayrak alma yarışı düzenlendi. Akşam da Özcan Altay Koyuncuoğlu’nun yönetiminde Ayancık’lılardan oluşan Türk Sanat Müziği korosu konser verdi. Murat Göğebakan’ın konserinden sonra da otomobil ve motosiklet için festival piyangosu çekilişi yapıldı. Daha sonra havai fişek gösterileri ile festival sona erdi.

 

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments