Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20051001 -Camiler Haftasında Kastamonu Ziyareti

20051001 -Camiler Haftasında Kastamonu Ziyareti

Camiler Haftasında Kastamonu Ziyareti

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Kastamonu iline gezi düzenlendi. Ayancık Müftülüğünün organizesi ve Ayancık Belediyesinin maddi katkıları ile gerçekleştirilen gezi 1 gün sürdü. İki otobüsün kaldırıldığı ziyarete 100 kişi katıldı.

01.10.2005 Cumartesi günü yapılan ziyarette, Kastamonu ilinde bulunan tarihi ve kültürel yerler ile Geziye Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Akın, bir kısım din görevlileri ile vatandaşlarımız katıldı.

Kastamonu Müftülüğü tarafından görevlendirilen iki rehberin nezaretinde gerçekleştirilen gezi çok verimli geçti.

Gezinin ilk durağı Kastamonu Halk Eğitim Merkezi’ne ait El Sanatları Merkezi oldu.

Daha sonra Şeyh Şabanı Veli Hazretleri Camii, Nasrullah Camii, Kuzeykent Ulu Camii ile diğer cami ve ziyaret yerleri gezildi. Özellikle Nasrullah Camii ile Kuzeykent Ulu Camii ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş öğle namazından önce Nasrullah Camii’nde bir va’z yaptı. Konuşmasında, camilerin sosyal hayatımızdaki yerine değinen Demirtaş, “Kurtuluş Savaşı yıllarında Anadolu’nun kurtuluş mücadelesinde önemli bir yere sahip olan bu güzel şehirde ve Mehmet Akif Ersoy’un da halka hitap ettiği bu tarihi camide sizlere hitap ediyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments