Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20060129 -AK Parti Ayancık İlçe Başkanlığı'na Aziz Akın yeniden seçildi

20060129 -AK Parti Ayancık İlçe Başkanlığı’na Aziz Akın yeniden seçildi

AK Parti Ayancık İlçe Başkanlığı’na Aziz Akın yeniden seçildi

Ayancık AK Parti İlçe Başkanlığı’na Aziz Akın yeniden seçildi. 29.Ocak.2006 pazar günü Açelya düğün salonunda, AK Parti Ayancık İlçe Başkanlığı 2.ci Olağan Genel Kurulu çekişmeli geçti. Belediye başkanlığı seçimlerinden beri iç çekişmelerin ve sancıların sürdüğü teşkilatta seçimlere iki liste halinde gidildi. Kongre başkanlığını Kastamonu Milletvekili Sinan Özkan’ın yaptığı toplantıya Sinop milletvekilleri Cahit Can ve Mustafa Öztürk, Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, Erfelek Belediye Başkanı İbrahim Felek, Türkeli Belediye Başkanı Ahmet Yıldırım ve çok sayıda delege katıldı.

Kongrede İlçe başkanı Aziz Akın, Belediye başkanı Ayhan Ergün, İl başkanı Dursun Demirel, Milletvekili Mustafa Öztürk, Milletvekili Cahit Can ve İlçe başkan adayı Hasan Koç birer konuşma yaptılar.

Milletvekili Mustafa Öztürk, daha çok belediye başkanını destekleyen ve geneli de kucaklayacı kapsamlı bir konuşma yaptı ve “Bu kongre Ak Partiyi bir genel seçime hazırlayacak ve partiyi başarıyla seçimden çıkaracak sorumluluğu duyan bir yönetimi ortaya çıkarmalı. Bu bakımdan, sonuçları bakımından bu kongre çok önemli.” dedi. Milletvekili Cahit Can yaptığı konuşmada teşkilatların siyaset bakımından önemine değinerek “Siyaseti yanlış yaparsanız hizmeti aksatırsınız. Siyasi etik açısından doğru olmayan işler yapılıyor. Taraflı insan olamayız, kusura bakmayın. İki milletvekiline de eşit olacaksınız. Ayrımcılık oluyor. Çağırdınız da gelmedim mi? Yazık ediyorsunuz, yanlış yapıyorsunuz. Herkese karşı kucaklayıcı olmamız lazım.”dedi. İlçe başkan adayı Hasan Koç da kardeşlik mesajları vererek başladığı konuşmasında belediye başkanını kısaca tenkid ederek sordu “İki sene zarfında bu kardeşlerin arasını birleştirecek, bunları bir araya getirecek hangi adımı attınız?” diye başkanlara ve milletvekillerine serzenişte bulundu. Son konuşmacı da yine Aziz Akın’dı. Hasan Koç’un tenkidlerine değinerek kendi tenkidlerini sıraladı ve “Çok güzel şeyler yapmaya çalıştım. Kimseyi kırmamaya çalıştım. Yanlışımla doğrularımla hepiniz beni tanıdınız. Ben buyum. Teşekkür ederim.”

Konuşmalardan sonra seçimlere geçildi. Saat 18’e kadar süren oylama neticesi daha sonra açıklandı. Seçimlerde 400 delegeden 235’inin oyunu alan Aziz Akın, yeniden başkanlığa seçilirken, diğer aday Hasan Koç ise 134 oy aldı.

Oylama sonucunda yeni ilçe yönetimi şöyle oluştu:

Aziz Akın, Turgut Sedef, Aslan Özdemir, Bayram Ali Kalafat, Ayşe Özer, Dilek Öztürk, Yaşar Cahit Altıntaş, Refik Yıldız, Ali Kandemir, Bekir Demiryapan, Kadir Yıldırım, Aziz Güney, Lütfi Kaya, Mustafa Çalışkan ve Osman Demircan.

Seçilemeyen ikinci grup ise şöyleydi:

Hasan Koç, Bekir Akın, Hasan Hüseyin Demircan, Fahri Yıldırım, Sefer Gürleyen, Kadir Sandıkçı, Süleyman Akçebe, Nalan Cömert, Şaban Özcan, Hasan Vural, Cihat Karakaş, Müjgan Muslu, İzzet Gürleyen, Arif Çelik, Zekeriya Omay

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments