Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20060325 -Vehbi Vakkasoğlu Çanakkale Destanını Anlattı

20060325 -Vehbi Vakkasoğlu Çanakkale Destanını Anlattı

Vehbi Vakkasoğlu Çanakkale Destanını Anlattı

25.03.2006 Cumartesi günü saat 15.30 da Halk Eğitimi Merkezi salonunda, Memursen Ayancık Temsilciliğince Çanakkale Savaşlarını konu edinen “Bir Destandır Çanakkale” isimli bir konferans düzenlendi.

Konferansa, aynı zamanda “Bir Destandır Çanakkale” kitabının da yazarı olan eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu katıldı. Baştan sona akıcı bir üslupla anlattığı Çanakkale destanından bizim almamız gereken dersin ve Çanakkale ruhunun, kardeşlik ruhu olduğunu anlatan yazar, Çanakkale Savaşlarının karada havada ve denizde olmak üzere hepsi birarada yapılan dünyadaki ilk savaş olduğunu anlattı.

Kadın erkek kalabalık bir topluluğun gözyaşlarıyla dinlediği konferans, coşkulu bir havada geçti. Bilindiği gibi en çok şehit veren ilçelerden olan Ayancık’ta, Askerlik şubesine kayıtlı olan 358 kişinin Çanakkale’de şehit olduğu kaydediliyor.

Ayrıca bu vesileyle 18.Mart.2006 günü akşamı da Ayancık Müftülüğü tarafından, bütün şehitlerimiz için Yenisanayi Camiinde bir mevlidi şerif tertip edildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments