Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2006 -Ayancık'ın Yeni Sanayi Sitesi Açıldı

2006 -Ayancık’ın Yeni Sanayi Sitesi Açıldı

Ayancık’ın Yeni Sanayi Sitesi Açıldı

Ayancık’ın Tam Ortasında yıllardır kendi haline terkedilmiş gibi görüntü kirliliğine yol açan eski sanayi bölgesindeki işyerleri ortadan kaldırıldı. Geçen günlerde tamamlanarak yer teslimi yapılan yeni sanayi sitesinin faaliyete geçmesi sonrası Ayancık Belediyesi tarafından ilçe girişindeki eski sanayi bölgesinde yıkım çalışmaları start alarak bölge temizlendi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, zamanla şehrin göbeğinde kalan sanayi sitesinin ilçede dağınık bir görüntü sergilediğini ve şehrin kirliliğine neden olduğunu söyledi. Başkan Ergün, “1995 yılında başlanan ve 2005 yılında tamamlanan müteahhitliği belediyemiz tarafından yapılan 100 esnaflık küçük sanayi sitesi tamamlanarak şehir girişinde zor şartlarda çalışan sanayi esnafımız yeni yerlerine kavuşturuldu. Yıllarca sanayi sitesi olarak kullanılan sanayi alanımız yıkılarak yerine modern pazaryeri ve belediye hizmet alanı olarak düzenlenecektir” dedi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments