Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20060506 -Maden Köyü Tarihi Merkez Camii Restore Edildi

20060506 -Maden Köyü Tarihi Merkez Camii Restore Edildi

Maden Köyü Tarihi Merkez Camii Restore Edildi

Ayancık’ın Maden Köyü’nde bulunan (Eğrigöz) Merkez Mahalle Camii restore edilerek 6 Mayıs 2006 günü Hıdırellez vesile edilerek hizmete açıldı. Köylülerin girişimi ile tamirat ve bakıma alınan eski cami, 1,5 m. kadar yükseltilerek dış kısmı taş kaplama ile komple kaplandı. Köy muhtarının verdiği bilgiye göre şimdiye kadar 60 milyon TL. masraf yapılmış oldu.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, açılışta yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Bugün burada, Rabbimiz için, O’na secde için, O’na dua etmek için yapılmış olan ve hizmete hazır hale getirilen bir mescidin açılışını yapıyoruz. Daha önce buraya gelmiş bakmıştım. Tamirata ve bakıma ihtiyacı vardı. Sizler de bunu biliyordunuz. El birliği, gönül birliği ile engelleri aştınız. Başta Muhtar kardeşimiz olmak üzere ve onun etrafında kenetlenen İstanbul’daki bu işe gönül veren kardeşlerimizden Allah Razı olsun.

Cenabı Allah buyuruyor ki Tevbe sûresinde:

“Allah’ın mescidlerini ancak Allah’a ve âhiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve sadece Allah’tan korkan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır.” Ben tekrar bu caminin inşasına katkısı olan bütün kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments