Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20060408 -Ali Rıza Temel'den Kutlu Doğum konferansı

20060408 -Ali Rıza Temel’den Kutlu Doğum konferansı

Ali Rıza Temel’den Kutlu Doğum konferansı

Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Ayancık Müftülüğü organizesi ve TDV. Ayancık Şubesinin katkıları ile “İnsanlığın Peygamberlerin Rehberliğine İhtiyacı” konulu bir konferans düzenlendi. Açelya Düğün Salonunda 8 Nisan 2006 Cumartesi akşamı 20.15 te başlayan proğrama konuşmacı olarak, DİB. Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Üyesi Ali Rıza Temel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kadir Kaynar’ın okuduğu Kur’anı Kerimle, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın açılış konuşmasıyla, Din Görevlilerince oluşturulan Tasavvuf Müziği Korosu ve sinevizyon gösterisiyle devam etti. Kalabalık bir topluluğun takip ettiği proğramın Konferans bölümünde Ali Rıza Temel, Peygamber Efendimizin, çölün ortasında cahiliye karanlığı içinde yaşayan bir bedevi topluluktan tam anlamıyla medeni bir kadro çıkararak dünyanın en büyük inkılabını gerçekleştirdiğini söyledi ve şöyle devam etti.

“Dünyanın çehresini değiştiren, silinmez izler bırakan onun kadar etkili bir kimse mevcut değildir. Dün olduğu gibi bugün de müslümanlarca en fazla sevilen, sayılan, anılan, uğrunda gerektiğinde ölüme gidilen tek kişi hiç şüphesiz Allah’ın Rasûlüdür. İslam âleminde adı Muhammed olan yaklaşık yetmiş milyon insan vardır. Ahmed, Mahmud, Mustafa, Emin, Beşir, Nezir, Fatih gibi isimlerini de dikkate alırsak yüz milyonlarca müslüman onun adını taşımaktadır.”

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments