Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2006.08.06 -G.kurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök Ayancık’ı Ziyaret Etti

2006.08.06 -G.kurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök Ayancık’ı Ziyaret Etti

Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Sayın Hilmi Özkök beraberinde Deniz Kuvvetleri Komutam Oramiral Yener Karahanlıoğlu, Donanma Komutanı Oramıral Metin Ataç, Harp Filo Komutanı Tümamiral Nusret Güner ve diğer askeri yetkililerle birlikte 06.08.2006 günü Ayancık İlçesini ziyaret etti.
Sinop Valisi Zeki Şanal, Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı Kur.Alb. Ergün Koçak, Ayancık Kaymakamı Mustafa Hotman, Sinop il Jandarma Komutanı V. Jan.Binb. Mustafa Gürsoy, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Davran ile birlikte Ayancık İskelesinde törenle karşıladılar.
Ayancık Kaymakamlığına nezaket ziyaretinde bulunuldu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Hilmi Özkök Kaymakam Mustafa Hotman’a ziyaretin anısına plaket takdim etti.
Kaymakam Mustafa Hotman Ayancık ilçesi, Ayancık’ın ekonomik durumu, Ayancık Keteni ve
Ayancık Kaymakamlığınca ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sundu. Kaybolmak üzere olan bir Türk el
sanatı Ayancık Keteninin ulusal ekonomiye tekrar kazandırılması için 2 yıldır yapılan çalışmalar ve projeler çerçevesinde 1 ay önce açılan Ayancık Kaymakamlığı Köyler Birliği El Sanatları Sergi ve Satış Merkezi gezildi. Ayancıklılar Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Hilmi Özkök’e sevgi gösterilerinde bulundular.
Belediye’ye ait Apart’ta bulunan otantik Ayancık evinde kısa bir süre dinlenildikten sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Hilmi Özkök Ayancık’tan ayrıldı.
(Kaynak: ayancık.sinop.gov.tr.’)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments