Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20060916 -Dedeağaç Köyü Tansa Mahallesi Yeni Camii İbadete Açıldı

20060916 -Dedeağaç Köyü Tansa Mahallesi Yeni Camii İbadete Açıldı

Dedeağaç Köyü Tansa Mahallesi Yeni Camii İbadete Açıldı

Ayancık’ın Dedeağaç Köyü Tansa Mahallesinde yeni yapılan bir cami 16.09.2006 günü kalabalık bir davetli huzurunda törenle ve dualarla ibadete açıldı.

250 kişilik cemaat kapasitesi olan, 280 m2 cami alanı ve 1000 m2 toplam alanı olan caminin maliyetinin 120 bin YTL.yi geçtiği ifade edildi. Bir yıl gibi bir süre içerisinde iç ve dış donanımı, müştemilatı ve estetiği ile tamamlanması ve ibadete hazır hale getirilmesi çok büyük bir gayret ve yardımlaşmanın ürünü oldu. Cami açılışında cami anahtarının sembolik olarak açık arttırmaya çıkarılması törene ayrı bir ahenk kattı. Açık arttırmayı Aygördü Köyü’nden Mehmet Öztürk 5300 YTL ile kazandı. Elde edilen yardımlarla caminin minaresinin yapılacağı bildirildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments