Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2007 -Çamurca Yolu Asfaltlandı

2007 -Çamurca Yolu Asfaltlandı

Çamurca Yolu Asfaltlandı

Ayancık – Çamurca yolundaki genişletme ve ıslah çalışmaları son olarak asfaltlanarak tamamlandı. Özellikle kış aylarında vatandaşların korkulu rüyası olan Çamurca yolu son olarak asfaltlanarak en iyi şekilde hizmet verir duruma getirildi. İlçemizi Ustaburnu limanına bağlayan ve güzergâhında Çamurca plajı, Kuğu Yalısı Tatil Köyü’nü barındıran 1.5 kilometrelik Ayancık -Çamurca yolu asfaltlama çalışmalarının tamamlanması ilçeye rahat bir nefes aldırttı.

Özellikle kış aylarında çamur deryası haline gelen ve kimi zaman ulaşımın durma noktasına geldiği yol güzergâhı gerekli standartlarda hizmet verecek. Güzergâhında yaklaşık altı köyü barındıran ve ilçenin önemli bir bağlantı yolu olan Çamurca yolunda sürdürülen asfaltlama çalışmalarının bitmesi, vatandaşlarımızın da yüzünü güldürdü.

Daha öncesinde ustaburnu Limanı, Çamurca plajı, Kuğu Yalısı Tatil Köyü gibi ticari ve turistlik mekânlara ulaşım, daracık alanı ve sarp kayalara maruz, sürekli taş ve çamur akıntılarına gebe olarak hizmet veren bir yoldan yapılmaktayken, yol ıslah edilerek, standartlara uygun hale getirildi. Çamurca yolunda bundan böyle, insanlarımız can ve mal kaybı endişesi taşımadan rahatlıkla yolculuk yapabilecek.

(kaynak: http://www.ayancik.bel.tr/2007)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments