Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2007 -Ayancık girişine yapılan Duble Yol hizmete girdi

2007 -Ayancık girişine yapılan Duble Yol hizmete girdi

Ayancık Belediyesi tarafından başlatılan ve şehrin girişindeki bin 500 metrelik alanı kapsayan refüjlü yol ile birlikte aydınlatma çalışmaları da bitirilerek geçtiğimiz aylarda hizmete girdi. Bu arada çalışma kapsamında, orta refüj içerisindeki toprak dolgusu, ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmaları da sona erdi.
Yolun her iki tarafında çift geliş ve gidişli olmak üzere yaklaşık 1.5 kilometrelik alanda serme sıkıştırma ve dolgu İle asfaltlama çalışmalarının tamamlanması ilçeye ayrı bir güzellik kattı. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü ile Ayancık Belediyemiz işbirliğinde yürütülen refüjlü yol çalışmasının sona ermesi sonrası, ilçenin modern bir kent görüntüsüne kavuşma yolunda ciddi bir adım atılmış oldu. Refüjlü yolun her iki tarafındaki kaldırım çalışmaları da kısa süre içerisinde tamamlanacak. Ayrıca refüjlü yolun çay tarafında yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve dinlenme alanları düzenlemesi yapılmasıda planlanıyor.
(kaytıak: http://www,ayancık.bel.tr/2007)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments