Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2007 -İskele yanına kaya dolgu yapıldı

2007 -İskele yanına kaya dolgu yapıldı

Ayancık iskele meydanı dalgakıranla korunuyor. Daha önce Ayancık belediyesi tarafından düzenlenen ilçenin önemli noktalarından İskele Meydanı’nı korumak amacıyla Devlet Su İşleri (DSİ) ile Ayancık Belediyesi’nin işbirliğinde yaklaşık 25 metrelik alanda, 350 metreküp taş dolgu yapılarak yeni bir dalgakıran inşa edildi. Özellikle son yılarda Karadeniz’in hırçın dalgalarına maruz kalan iskele meydanı çok kez aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalmış, kimi zamanda dev dalgalar nedeni ile tahrip olmuştu.
Tedbir amacı ile dalgakıran yapımının gerçekleştirildiğini belirten Ayancık Belediye Başkam Ayhan Ergün, yaklaşık 25 metrelik alanda Devlet Su İşleri’nin desteği ile taş dolgu yapılarak sahil, İskele Meydanı ve Hükümet Konağı’nın korunması sağlanmış olduğunu söyledi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments