Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2007 -Tarihi Hal Yeniden Restore Edildi

2007 -Tarihi Hal Yeniden Restore Edildi

İlçemizin merkezinde bulunan tarihi Ayancık hali, belediye tarafından restore edildi. Belediye tarafından başlatılan proje kapsamında nezih bir mekân haline dönüştürülen tarihi hal, ilçeye ayrı bir estetik kazandırdı.
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergim, eski hal binası için hazırlanan restorasyon projesinin en güzel şekilde uygulandığını söyledi. Ergün, “Çalışmamız ilçemizde önem arz eden belli başlı projelerden bir tanesiydi. Ayancık’ın tarihi dokusunu ve kimliğini yansıtan bu mekân geliştirmiş olduğumuz proje kapsamında yeniden hayat buluyor. Duvar kaplamaları zemin döşemeleri sundurma ve havuz projesi ile birlikte yeniden yaşatılacaktır. İnsanlarımız burada anılarını tazeleyecek. Bu mekân özellikle dekoratif tuğla ve döşeme taşlarıyla ilçemizin adından bahsettirecek.” dedi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments