Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20070506 -Öğrencisiz Okul Köy Konağı oldu

20070506 -Öğrencisiz Okul Köy Konağı oldu

Ayancık’a bağlı Armutluyazı Köyünde yıllar önce taşımalı sisteme geçerek kapanan İlkokul binası Köy Tüzel kişiliği tarafından Milli Eğitimden devralınarak Köy Konağı haline getirildi. 1985’te yapıldığı halde kısa sürede harabe gibi bir hal alan okul, Köy muhtarı Ramazan Çetinkaya’nın üstün gayretleri ve gurbetçi köylülerimizin de katkılarıyla çok güzel bir yapıya ve görünüme kavuştu.
İçerisi koltuklar ve masalarla döşendi. Çay ocağı ve televizyon konuldu. Eski silahların teşhir edildiği küçük bir camekân monte edildi. Eski müdür odası da muhtarlık çalışma odası şekline getirildi. Binanın yıpranan üst betonu desteklerle sağlamlaştırıldı. Pencereler çift cam olarak yapıldı. Ve 6 Mayıs 2007 günü hıdırellez şenliği vesilesiyle gelen davetliler huzurunda Köy Konağının açılışı yapıldı. Davetlilere keşkek ve tatlı ikram edildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments