Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20070520 -Namazla Diriliş Paneline ilgi büyüktü

20070520 -Namazla Diriliş Paneline ilgi büyüktü

Namazla Diriliş Paneline ilgi büyüktü

Ayancık’ta 20 Mayıs 2007 Pazar akşamı Halk Eğitim Merkezi salonunda Namazla Diriliş Platformundan Doç. Dr. Şadi Eren ve Araştırmacı Yazar İsmail Mutlu birlikte konferans verdi. MEMURSEN ve DİYANETSEN Ayancık temsilciliğinin girişimiyle Namazla Diriliş Platformundan üç kişinin panele geleceği daha önce açıklanmasına rağmen son anda konuşmacılardan Cemal Vanlıoğlu’nun umrede olduğu için gelemediği bildirildi.

Program akışı içinde, İstiklal Marşı ve Kur’anı Kerim okunmasından sonra İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş kısa bir konuşma yaptı ve Namaz gibi önemli bir konuyu gündeme getirenlere ve bu işe önayak olan, katılan herkese teşekkür etti. İleriye dönük olarak Kur’an Platformu, Ahlak Platformu gibi konularda olmalı, dinimizin temel prensipleri gündeme alınmalı temennisinde bulundu.

Panelde ilk olarak konuşan İsmail Mutlu, namazın bütün dinlerde farz kılınan bir ibadet olduğundan bahsederek namazın önemine değindi.

Doç Dr Şadi Eren de konuşmasında namaz platformunun serüvenini şöyle özetledi;

“Bundan dokuz ay önce İstanbul’da Namaz Platformu adıyla bir platform meydana getirildi. Altı ay sonra bir durum değerlendirmesi yapıldığında 70 kadar panel yapıldığı yüzbinden fazla insanın panellere katıldığı, “Namazla Diriliş” broşüründen yediyüzbin adet sponsorlar aracılığıyla dağıtıldığı gibi bilgiler bizlere verildi. Şu anda da belki 150’den fazla olmuştur, kesin rakamı bilemiyorum. Bu tarz paneller devam ediyor. Cemil Tokpınar, Abdullah Yıldız, Ahmet Bulut başta olmak üzere böyle bir platformu meydana getirdiler. Biz de yapabildiğimiz kadarıyla en azından bu gibi panellere destek olmaya, bu konuyu sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz.”

Konuşmasını slayt gösterisiyle de destekleyen Şadi Eren namazın önemini misallerle anlattı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments