Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20070727 -19 uncu Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali yapıldı

20070727 -19 uncu Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali yapıldı

Ayancık Belediyesi tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen ve üç gün süren Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivalinde iskele meydanında kalabalıktan adım atacak yer yoktu.
27 Temmuz 2007, Festivalin ilk gününde Sinop Valisi Zeki Sanal, AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı festival yürüyüşüyle açılış yapıldı. Yürüyüş sonrası, Samsun İlkadım Belediyesi Folklor Ekibi tarafından birbirinden güzel gösteriler sunuldu.
Festivale ATV de şarkı yarışmasında ikinci olan Sinoplu Utku ve arkadaşlarının katılması renk kattı. Bunun yanında İntizar, Murat Kekili gibi ünlü sanatçılar da sahne aldılar.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments