Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 20070727 -19 uncu Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali yapıldı

20070727 -19 uncu Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali yapıldı

Ayancık Belediyesi tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen ve üç gün süren Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivalinde iskele meydanında kalabalıktan adım atacak yer yoktu.
27 Temmuz 2007, Festivalin ilk gününde Sinop Valisi Zeki Sanal, AK Parti Sinop Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı festival yürüyüşüyle açılış yapıldı. Yürüyüş sonrası, Samsun İlkadım Belediyesi Folklor Ekibi tarafından birbirinden güzel gösteriler sunuldu.
Festivale ATV de şarkı yarışmasında ikinci olan Sinoplu Utku ve arkadaşlarının katılması renk kattı. Bunun yanında İntizar, Murat Kekili gibi ünlü sanatçılar da sahne aldılar.

SeSiÖz
Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments