Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2007 -Yeni Dönem Sinop Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

2007 -Yeni Dönem Sinop Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Yeni Dönem Sinop Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

AK Parti’den Sinop Milletvekili Seçilen Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı ve Kadir Tıngıroğlu ile CHP den tekrar seçilen Engin Altay Mazbatalarını İl Seçim Kurulu’ndan Aldı.

Geçen dönem Milletvekili olan Mustafa Öztürk ve Cahit Can 23. dönem milletvekilliği için aday olamadılar. Onların yerine AKP den birinci sırada Abdurrahman Dodurgalı, ikinci sırada Kadir Tıngıroğlu seçilerek meclise girmeye hak kazandı.

Mazbataların alınmasının ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Dodurgalı, “İnşallah onların güvenlerine layık olacağız. Diğer milletvekili arkadaşım, Kadir Bey’le birlikte şehrimize hizmet etme çabasında bulunacağız. Sadece bize oy verenleri değil, tüm Sinop’u temsil edeceğiz” dedi.

Tıngıroğlu ise, Meclis’in açılmasının hemen ardından şehrin sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini belirterek, “Sinop’a hizmet boynumuzun borcu. Bizlerde bu borcu ödemek için yoğun şekilde çalışacağız.” diye konuştu.

23. Dönem Sinop Milletvekillerinin Özgeçmişleri:

Engin Altay CHP Sinop Milletvekili

1963 Erfelek doğumlu. Babası Kazım – annesi Nazile.. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Eğitim Yüksek Okulu mezunu. Orta Düzeyde İngilizce bilir. Eğitim Yöneticisi, Öğretmen, Erfelek İlçesi Yunus Emre İlköğretim Okulu Eğitim Yöneticisi. Evli, 1 Çocuk babası. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. Dönem Milletvekili. 23 ncü dönemde yeniden milletvekili seçildi.

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekili_sd.bilgi?p_sicil=6030

Abdurrahman DODURGALI AKP Sinop Milletvekili

1952 yılında Sinop’ un Boyabat ilçesinde doğdu. İlkokulu Dumlupınar İlkokulunda, Orta öğretimini, İstanbul imam Hatip Lisesinde okudu. Yüksek öğretimini İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ nde tamamladı. Bursa Mudanya Lisesinde ve Boyabat İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 1982′ de M.Ü.İlahiyat Fakültesine araştırma görevlisi olarak girdi. Burada yüksek lisans ve Doktora yaptı. Aynı Fakültede Yrd Doçent, Doçent ve Profesör oldu. Akademik kariyeri boyunca Türkiye’nin eğitim sorunları, din eğitimi ve Diyanet işleri başkanlığı çalışmaları hakkında kitaplar ve makaleler yazdı. Çeşitli sempozyumlara ve panellere katıldı. Seminerler ve konferanslar verdi. Radyo ve Televizyonlarda konuşmalar yaptı. Bir çok dernek ve vakıflarda çalıştı. Sinop kültür ve yardımlaşma ve işadamları derneklerinde kuruculuk, yönetim kurulu üyeliği ve genel başkanlık yaptı. Öğrenciliğinde siyasi çalışmaları oldu. 2006 yılında emekliliğini istedi. Aynı yıl Sinop İl Başkanlığına getirildi. 23 ncü dönemde Sinop milletvekili seçildi. (seçim beyannamesinden)

Kadir TINGIROĞLU AKP Sinop Milletvekili

1966 yılında Sinop, Tıngıroğlu köyünde doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde istanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümünde yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi idare Hukuku Ana Bilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli şirket ve Vakıflarda Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.Pendikspor Kulübü Başkanlığı yaptı. Başkanlığı döneminde Pendik Spor başarıdan başarıya koştu. Evli ve bir çocuk babası olan Kadir Tıngıroğlu, ingilizce ve arapça bilmektedir. Halen Global Hukuk Bürosunun sahibi olarak serbest avukatlık yapmaktadır. 23 ncü dönemde Sinop milletvekili seçildi. (seçim beyannamesinden)

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments