Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2007.11.11 -Ayancık'ta dev dalgalar sahili tahrip etti

2007.11.11 -Ayancık’ta dev dalgalar sahili tahrip etti

Ayancık’ta 11.11.2007 pazar günü karadenizin dev dalgaları sahil boyunca hasara yol açtı. Lodos akıntısıyla gelen dalgaların yer yer 4-5 metreye yükseldikleri görüldü. Vatandaşlar şimdiye kadar böyle tsunamiyi andıran dev dalgaları kırk elli senedir görmediklerini belirterek meraklı bakışlarla seyrettiler.
Dev dalgalar sahil boyunca parkları ve parke döşeli kaldırımları tahrip ederek turistik otelin önüne kadar iri çakılları doldurdu. Bu arada sahildeki evlerden birinin deniz tarafındaki duvarı yıkıldı. Eski radar lojmanlarının arkasındaki kesimden Hakan Ünsal caddesi ulaşıma kapandı. Belediye ekipleri olay yerindeydi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments