Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2008.03.10 -H.Hüsnü Kılıç İlköğretim Okulunun temeli atıldı

2008.03.10 -H.Hüsnü Kılıç İlköğretim Okulunun temeli atıldı

Ayancık Cevizli Mahallesinde 10 Mart 2008 Pazartesi günü, Hasan Hüsnü Kılıç İlköğretim Okulu adına 12 derslikli İlköğretim okulunun temeli atıldı.

Sinop Valisi Zeki Şanal, İl Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve öğretmen ve öğrencilerle birlikte çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle temeli atılan okulun 28 Temmuz 2008’de teslim edileceği ve önümüzdeki Eğitim-Öğretim yılında açılacağı bildirildi.

Temel atma töreninde Sinop Valisi Zeki Şanal, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Akova ve hayırseverler adına emekli öğretmen Semra Genç birer konuşma yaptılar.

Hayırseverler Macide Kılıç, Semra-Yılmaz Genç, M. Sema Manav’a ait Ayancık Cevizli mahallesi 6 parsel 128 adada kayıtlı 4744.60 m2 arsa üzerine aile büyüklerinden “Avukat H.Hüsnü Kılıç İlköğretim Okulu” ismi verilmek ve tapuya “Milli Eğitim hizmetleri dışında kullanılamaz” şerhi verilmek kaydıyla İlköğretim okulu yapılması için Sinop valiliğiyle protokol imzalandığı bildirildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments