Pazartesi, Eylül 26, 2022
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2009.02.08 -Ömer Döngeloğlu Ayancık'ta Peygamber sevgisini anlattı

2009.02.08 -Ömer Döngeloğlu Ayancık’ta Peygamber sevgisini anlattı

Anadolu Gençlik Dergisi Ayancık temsilciliğinin tertiplediği toplantıda ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu tarafından bir konferans verildi.

08.02.2009 Pazar günü saat 13 te Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Ömer Döngeloğlu, salonu hıncahınç dolduran kalabalığa baştan sona duygu yoğunluğu içinde Peygamber Efendimizin hayatından gündeme ilişkin hatıralar nakletti.

Kırk gün içinde, birçok il ve ilçede elliyi aşkın konferans verdiğini anlatan Döngeloğlu, Gazze katliamına da değinerek, Allahın bir lütfu olarak ölenler olduğu kadar yeni doğanların daha fazla olduğunu söyledi. Salona sığmayan kalabalığın, kendisine değil Hz. Peygambere duyulan sevgi ve özlemin bir tezahürü olduğunu, Peygamber Efendimizin evliliklerinin hiçbir zaman nefsi için olmadığını, Hz. Hatice validemizle evliliğinde bir başka kadınla evlenmediğini, çok evliliğin sünnet değil eski Arap adeti olduğunu anlatarak, zaman zaman kendisi de duygulanarak ve dinleyenleri de duygulandırarak konuşmasını sürdürdü. Konferansın sonunda kısa bir dua yaparak sözlerini tamamladı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments