Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2008 -TRT'de yayınlanan "Zoraki Başkan" dizisi çekim ekibi Ayancık'ta

2008 -TRT’de yayınlanan “Zoraki Başkan” dizisi çekim ekibi Ayancık’ta

TRT ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren beğeni ile izlenen Zoraki Başkan adlı dizinin çekimleri Ayancık’ta devam ediyor.

Küçük bir kasabada belediye başkanının vefat etmesi sonrası istemeyerek belediye başkanı olan Emin Eminoğlu “Ahmet Uğurlu” ve çevresindekilerin komik hikayesi üzerine kurulan dizinin, Sinop’ta çekilen ilk bölümlerinden sonra devamının Ayancık’ta çekilecek olması ilçe tanıtımına da büyük katkı sağlayacak. Dizinin ilçede çekilmesi için Ayancık Belediyesi destek oluyor.

Zoraki Başkan dizisinin başrollerini Ahmet UĞURLU (Emin), Emel MÜFTÜOĞLU (Zehra), Meltem PARLAK (Filiz), Taner ERGÖR (Mert), Emre ÖZCAN (Naci), Dost ELVER (Saffet), Şahika KOLDEMİR (Tuba), Ferdi AKARNUR (Bahattin), Veysel DİKER (Sabahattin) ve ayrıca Levent ÖZDİLEK, Sezai ALTEKİN ve Serhat ÖZCAN paylaşıyor. Bundan böyle dizi ekibi tam kadro Ayancık’ta kamp kuracak. İlçede 8 bölümün çekilmesi planlanıyor.

Dizinin Ayancık’ta çekilmesinin Ayancık’ın tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını belirten Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN, “İlk bölümleri Sinop’ta çekilen dizinin çekimleri Ayancık ilçemizde devam ediyor. Ayancık Belediyesi olarak diziye destek veriyoruz. Dizinin çekimleri ilçe merkezinin muhtelif mekanlarında yapılıyor. İlçemizin tanıtımı noktasında güzel şeyler olacak. 70 kişilik bir ekibi ilçemizde konuk ediyoruz” diye konuştu.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments