Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2009.07.21 -Ayancık İkisu arası Yenikonak yolu törenle açıldı

2009.07.21 -Ayancık İkisu arası Yenikonak yolu törenle açıldı

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Ayancık Belediyesi tarafından, yaklaşık 3 yıldır sürdürülen çalışmalar neticasinde, Ayancık-Yenikonak yolunun İkisu’ya kadar olan bölümü de tamamlanarak, toplam 9 kilometrelik Yenikonak yolu, 21 Temmuz 2009 salı günü saat 11.30 da Köy Hizmetleri meydanında yapılan törenle açıldı.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun bütün Ayancık’lıların sevindiği ve katılıma rağbet gösterdiği bu yolun açılışına Sinop Valisi M.Hakan Güvençer, AK Parti Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı, Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürü Necati Çakıroğlu, DSİ 7.Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy, Ayancık Kaymakamı Gülihsan Yiğit, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Murat Berksoy, Sinop Orman Bölge Müdürü Rahmi Demir, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Demirel, Dikmen Belediye Başkanı Hüseyin Yüksek, Erfelek belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan; Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici, il genel meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, ilçede tarihi bir gün yaşandığını söyleyerek; “Bugün ilçemiz için özel ve güzel bir gün. Ayancık ne çektiyse bu yoldan çekti. Yenikonak yolu, virajlı ve uzun süren çileli bir yoldu. İlçemize gelen misafirler de yıllardır bu yolun sıkıntısını çekiyordu. 11 kilometre olan Yenikonak yolu şu andan itibaren 9 kilometreye düşmüş oldu. 56 virajı bulunan yol sadece 3 viraja düştü. Bu yol inşallah ilçemizin makus talihini yenecek ve yatırımcımızın ilçemize gelmesini kolaylaştıracaktır” dedi.

Sinop Valisi M. Hakan Güvençer de, eski Sinop Valisi Zeki Şanal’ı emeklerinden dolayı teşekkür ederek andığı konuşmasında; “Allah’a şükürler olsun ki, bu milletin her ferdinin kalbinden kalbine yol olduğu gibi, özellikle bu 8-10 yıllık periyotta devletle vatandaşın gönlü arasında hiç bir engel kalmamıştır. Bu yol güzergahında bundan sonraki hedefimiz, yolu alternatif yoldan Sakız’a bağlamaktır” diye konuştu.

Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı ise, Ayancık-Yenikonak yolunun bugüne kadar vatandaşa yol olmaktan çok çile olduğunu belirterek, aynı sıkıntıları vatandaşlarla birlikte kendisinin de bir çok kez yaşadığını kaydetti. Dodurgalı, yolun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments