Cumartesi, Ekim 1, 2022

09 Nisan 1968

09 Nisan 1968, Salı – AYANCIK

Üç gündür Oktay Akbal’ın “Günlerde”’sini okuyorum. Bir günce ustasının eseri yeni duygular getiriyor, yeni ufuklar açıyor karşımda. Günce tutuş şekli, üslubu, duyguları, düşünceleri, her şeyiyle hayran kalıyorum Akbal’a. Kitabın sonuna yaklaşınca çabucak bitmesin diye azar azar okuyorum. Bazen okuduğum yerleri rasgele açıp tekrarlıyorum. Bu kitabı karıştırmak, anlatılmaz bir zevk veriyor bana. Benim yazdıklarım henüz acemice ama belki benim de yayınlanır böyle bir kitabım.

“Günlerde”yi yanımdan ayırmayacağım. Sıkıldıkça her biri bir öykü niteliğinde olan bölümleri okuyacağım. Kendi yazdıklarımı okur gibi oluyorum “Günlerde”yi okurken.

SABAHATTİN ÖZTÜRK

Önceki İçerik101 – Ayancık 26.10.2005
Sonraki İçerik08 Nisan 1968
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments