Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2009.07.31 -21 nci Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali yapıldı

2009.07.31 -21 nci Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali yapıldı

Ayancık Belediyesi’nin düzenlediği 21. Kültür-Keten ve Ahşap Festivali, 31 Temmuz – 1 ve 2 Ağustos 2009 günlerinde iskele (Ömer Seyfettin) meydanında yapıldı.

Programda 1nci gün Ayancık Lisesi Folklor ekibi gösterisi, İnönü İlköğretim Okulu kol bastı ekibi, mehteran konseri, Bilal Çatalçekiç ve Necdet Kaya’nın konseri vardı. 2nci gün Plaj voleybol finali, halı saha futbol finali, AYGED kolbastı gösterisi, Ömür, Cemil Kaya ve Grup Koridor konseri vardı. 3ncü gün Ayancıkköyü deniz şenlikleri, sinevizyon gösterisi, Ayancık’lı Enver, İsmail YK konseri, ödül töreni ve havai fişek gösterisi vardı.

Festivalin ilk günü ikindi üzeri yağan yağmur nedeniyle Festival kortej yürüyüşü iptal edildi. Daha sonra hava açınca sahilde Amasya Mehter takımının konseri izlendi ve açılış konuşmaları yapıldı.

Açılışa Sinop Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı, Ayancık Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, İl turizm ve Kültür Müdürü Hikmet Tosun, Sinop ve Ayancık’tan bürokratlar ve siyasilerle çok sayıda insan katıldı.

Üçüncü gün akşamı da kısa süreli yağan yağmur, proğramın gece geç vakitlere kadar uzamasına sebep oldu. Havai fişek gösterisi gece saat birbuçukta yapılabildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments