Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Haber Arşivi 2009.08.17 -Eski Sinop Vaizi Abdullah Arslan Niçin Müslümanız konulu bir konferans verdi

2009.08.17 -Eski Sinop Vaizi Abdullah Arslan Niçin Müslümanız konulu bir konferans verdi

Ayancık Anadolu Gençlik Derneği temsilcilerinin düzenlediği Konferansa eski Sinop Vaizi ve eski Tokat RP Milletvekili Abdullah Arslan konuşmacı olarak katıldı.

17 Ağustos 2009 pazartesi günü akşamı saat 20.00’de Halk Eğitim Salonunda düzenlenen konferansa katılım az oldu.

Abdullah Arslan konuşmasında: “Kardeşlerimiz ilanda konferans konusunu ( Ey Oruç, Tut bizi ) olarak yazmışlar. Evet Oruç bizi kötülüklere karşı tutar, korur. Fakat ben size niçin müslüman olduğumuzu anlatacağım. Bu anlaşıldığı zaman zaten oruç layıkıyla tutulur. Diğer İslâmî emir ve yasaklar da öyle. Niçin Müslümanız? Bu niçini anlamak için insanın yaratılışına bakmak lazım.”

şeklinde konuşmasını sürdüren eski vaiz Abdullah Arslan, vaktiyle, 11 Mayıs 1980 de Türkeli İmam Hatip Lisesi temel atma merasiminde yaptığı konuşmayı hatırlatan benzer ifadeler kullandı.

Konferansta ayrıca neyzen Ömer Özdemir’in sunduğu ney taksimiyle, gençlerden oluşan ilahi grubu ilahiler söyledi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments