Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler 1. Ayancık Belediyesi Futbol Turnuvası'nda "Ayancık Belediyespor" şampiyon

1. Ayancık Belediyesi Futbol Turnuvası’nda “Ayancık Belediyespor” şampiyon

Birinci amatör lig maçları öncesi, A ve B grubunda mücadele edecek olan 8 takımın, Ayancık Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen hazırlık kampı (1. Ayancık Belediyesi Futbol Turnuvası) yapılan final karşılaşmasıyla sona erdi.

Turnuvaların şampiyonu ise Ayancık Belediyespor oldu. Gazi Stadyumu’nda 3 gün boyunca gerçekleştirilen maçlara Ayancık-Belediyespor, Ayancıkspor, Ayancık-Cevizlispor, Sinop-Telekomspor, Boyabat-Esnafspor, Gerze-Esnafspor ve Sinopspor katıldı. Kampın üçüncü ve son gününde oynan final maçında Ayancık Belediyespor ile Ayancıkspor karşı karşıya geldi. Kıran kırana gecen maç normal süresinde 2-2 berabere biterken, sonucu penaltılar belirledi. Penaltı atışlarında turnuvanın şampiyonu Ayancık Belediyespor oldu.

Turnuva bitiminde gerçekleştirilen kupa töreninde Sinop ASKF Genel Sekreteri Önder ÖZTÜRK tarafından turnuva anısına Ayancık Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN’e bir teşekkür plaketi verilirken, Başkan ERGÜN’de Önder ÖZTÜRK’e bir plaket takdim etti.

Turnuvada ilk dörde giren takımlara teşekkür belgelerini Gerze Esnafspor Kulübü Başkanı Uğur ÇETİN verdi. Kupa töreninde 4.olan Gerze Esnafspor’a katılım belgesi Ayancık Belediye Başkan Yardımcısı Arif Adil AKIN tarafından verilirken, 3.olan Cevizlispor Kulübüne kupası ve katılım belgesi Sinop ASKF Genel Sekreteri Önder ÖZTÜRK tarafından, 2.olan Ayancıkspor Kulübü’ne kupa ve katılım belgesi Ayancık Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN tarafından takdim edildi. Turnuvanın şampiyonu Ayancık Beledıyespor’a ise kupa ve katılım belgesini Ayancık Kaymakamı Suat YILDIZ tarafından verildi.

Tören sonunda 1. Ayancık Belediyesı Futbol Turnuvası şampiyonu Ayancık Belediyespor Kulübü Başkanı Hayrettin KAYA tarafından Ayhan ERGÜN’e spora ve sporcuya vermiş olduğu desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi takdim edildi.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments