Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler 15 Temmuz şehidi Ömercan Açıkgöz dualarla anıldı

15 Temmuz şehidi Ömercan Açıkgöz dualarla anıldı

15 Temmuz 2016 gecesi hain darbe girişimi sırasında Şehit olan Ömercan Açıkgöz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Ayancık’ta Büyükdüz Köyünde bulunan mezarı başında dualarla anıldı.

16.07.2019 günü düzenlenen proğrama, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Ardından, 15 Temmuz Şehidi Ömercan Açıkgöz’ün özgeçmişi okundu. Sefer Kırbacı hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası Sinop Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı dua ile yad edilen Şehit Ömercan Açıkgöz’ün Kabrine Vali Köksal Şakalar ve protokol üyeleri kırmızı karanfil bıraktı.

Programa Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra, Sinop Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Bnb. Cevdet Alper Batu, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Ayancık Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak, Türkeli Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Koray Kemiksiz, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Murat Özmen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, STK’lar, Gaziler, Şehit ve Gazi Yakınları, Şehit Ömer Can Açıkgöz’ün yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments