Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler 2009 Yılı Hacılarından bir grup Hicaza uğurlandı

2009 Yılı Hacılarından bir grup Hicaza uğurlandı

Miladi:2009/Hicrî:1430 yılı Ayancık’tan Hacca gidecek Hacı adaylarından bir grup törenle uğurlandı. Şirket kanalıyla Hacca gideceği öğrenilen hacı adaylarından, Ayancık Belediye Başkanının kardeşi Turan Ergün, eşi ve kayınvalidesi ile 6 Kasım 2009 Cuma akşamı otogarda yapılan merasimle uğurlandı.

Hacı adaylarının İstanbul’dan uçağa bineceği bildirildi. İlçemiz Din görevlilerinden bir grup tarafından uğurlama merasiminde Hac ilahileri söylendi ve toplanan kalabalıkla birlikte dua edildi.

Ayancık Müftülüğünden aldığımız bilgiye göre bu Hac sezonunda geçen seneden kayıt yenileyen 50 kişi, yeni kayıt olan 41 kişi olmak üzere toplam 91 kişi Hacca gitmek için müracaat etti. Ancak çekilen kur’a sonucu ancak 10 kişi Hacca gitmeye hak kazandı. İlçemiz Müftülüğüne kayıtlı olarak Hacca giden kişilerin isimleri şöyle:

Satu Bozkurt – Sevim Bzkurt, Turan Ergün – Ergül Ergün, Necdet Aslan – Şefika Aslan, Gülüzar Çetinkaya, Fatma Özçıtak, Şükrü Özcan, Ayşe Alkan

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments