Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler 2012 yılı Kutlu Doğum Haftasında Yemek ve Konferans verildi

2012 yılı Kutlu Doğum Haftasında Yemek ve Konferans verildi

Peygamber Efendimiz (SAV.)in doğum yıldönümü her yıl daha da artan bir coşkuyla Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri içerisinde kutlanıyor. Türkiye Diyanet Vakfı Ayancık şubesi ve İlçe Müftülüğü işbirliği ile 2012 yılı Kutlu Doğum haftası münasebetiyle 13 Nisan 2012 cuma namazından sonra Ayancık Cumhuriyet Meydanında herkese “Kutlu Doğum Aşı” adı altında yemek ikram edildi.

Ayrıca yine 13 Nisan 2012 cuma günü akşamı Ayancık Kültür Merkezinde (AKM), ilçe Müftülüğünün davetlisi olarak Ayancık’a gelen Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr.İhsan ŞENOCAK tarafından “İslamda Kardeşlik” konulu bir konferans verildi. Konferansa gelen misafirlere Ayancık Belediyesinin katkılarıyla canlı gül ve hediyeler takdim edildi. Geceye Ayancık Kaymakamı Suat YILDIZ, Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel ATEŞOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan KÖKSAL, Boyabat Müftüsü Orhan ÖRNEK, İl encümeni Bayram YILDIZ, siyasi parti temsilcileri, memurlar, Din Görevlileri ve çok kalabalık bir topluluk katıldı.

Program, Müftülük Memuru Recep AK’ın sunuculuğunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Boyabat Din Görevlilerinden Abdülkerim Kasım AĞCAKAYA tarafından Kur’anı Kerimden bir aşr-ı şerif kıraat edildi.

İlçe Müftüsü Basri BEKTAŞ tarafından kısa bir açış konuşması yapıldı. Müftü Basri BEKTAŞ, AKM salonunun alt ve üst bölümüyle arka bölümünü hıncahınç dolduran kalabalığı “hepiniz Rasulullahı anmaya değil anlamaya hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek selamladı. Sözün asıl sahibi beklenmekteyken kendisinin burada, fazla birşey söylerse sadece söz israfı yapmış olacağını belirtti ve konuşmasını kısa tuttu.

Daha sonra Ortaerkengünez camii İmam Hatibi Mustafa ŞAHİN’in başkanlığındaki Ayancık Müftülüğü Tasavvuf Müziği korosu, birisi Arapça olmak üzere üç ilahi sundu.

Daha sonra kürsüye gelen, Samsun 19 Mayıs ilçesi Diyanet İşleri Başkanlığı Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr.İhsan ŞENOCAK tarafından “İslamda Kardeşlik” konulu bir konferans verildi. Konferansı ayakta ve yüksek bir performans ile sunan İhsan ŞENOCAK, çeşitli misallerle Peygamberimizin yaşadığı dönemin günümüzle mukayesesini yaptı. Zaman zaman gözyaşları içinde pürdikkat dinlenen konferans yaklaşık bir saatten fazla sürdü.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments