Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler 24. Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali bu sene çok kalabalık geçti

24. Ayancık Kültür, Keten ve Ahşap Festivali bu sene çok kalabalık geçti

24. Ayancık Kültür Keten ve Ahşap Festivali, bu sene Ramazan Bayramının ikinci günü olan 09.08.2013 Cuma günü yapılan açılışla başladı. Ayancık Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nca organizesi yapılan festival çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle ve ardından sergi açılışlarıyla start aldı. Sahil Meydanındaki etkinlikler Atatürk büstüne çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Festivalin açılış konuşmasını Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve ardından sırasıyla Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ile Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger yaptı.

Halkoyunları gösterisi ardından Amasya Belediyesi Mehteran takımının gösterisi nefes kesti. Çeşitli etkinliklerle devam eden festival programında coşku gece saatlerinde zirve yaptı. Grup Katalizör, 57. Cadde Rap gruplarının sahne aldığı ilk gün konserinde Yetenek Sizsiniz Hakan Show ve ödül töreni ardından sahne alan Sinoplu sanatçı Utku ve Grup Gece Yolcuları büyük beğeni topladı.

Festival açılışına Sinop Valisi Yavuz Seyim Köşger, AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Osman Coşkun, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, AK Parti Ayancık İlçe Başkanı Bayram Ali Kalafat ile çok sayıda vatandaş katıldı. Festivale gurbetçi vatandaşlar da büyük katılım sağladı.

Festivalin ikinci ve son günü de oldukça renkli geçti. Festivalin gündüz etkinlikleri Türkiye’nin tek kadın rallicisi Burcu Çetinkaya’nın gerçekleştirdiği söyleşi ve dirift gösterisiyle başladı. Deniz şenlikleri ve sünnet şöleni ile devam eden festival, akşam saatlerinde yerini muhteşem bir konsere bıraktı. Cem Başaran sunuculuğunda gerçekleştirilen konserde sahne alan Grup Panik Atak ile sanatçılar Murat Kanar ve Deniz Toprak izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Plaket töreninin gerçekleştirildiği konserin kapanışı ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’in muhteşem konseri ile gerçekleşti. Festival havai fişek gösterisi ile son buldu.

Festivalin kapanışına İlçe Kaymakamı Suat Yıldız, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Sinop eski Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Abdullah Batur ile binlerce vatandaş katıldı.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments