Salı, Ağustos 3, 2021

25 Eylül 2002

25 Eylül 2002, Çarşamba – LONDRA

Bugün elçiliğe gittiğimde metrolar çalışmıyordu. Trenle Clapham Junction’dan aktarma yaparak Victorya’ya geldim ve oradan elçiliğe yürüdüm. Adnan beyle birer tavuklu sandviç ve kola alarak öğle yemeğini geçiştirdik. Bu arada Edinburg’da kursta olan Hazine Kontrolörleri ekibinden Hikmet Esen aradı, ben de görüştüm. Ardından diğer kursiyerlerden Cihat Çatalcalı ve Çelebi Yalçın ile de görüştüm. Bana iyi yolculuklar dilediler. Onlar Ekim sonunda dönecekler.

Önceki gün Hampton Court’a yürüdüm. Geçen seferki otobüs yolundan değil, nehir kıyısından yürüyerek. Yürüme alanı daha rahat ama daha uzundu. Yeni fotoğraflar çektim. Dün de Richmond’a gittim, Teras Parka girdim. Sincaplara elimle fıstık yedirdim, fotoğraf çektim.

Yarın, elektrik süpürgesiyle evi temizleyeceğim. Çamaşırlarımı, çoraplarımı, gömleklerimin yakasını yıkadım. Evde üşümemek için bir kazak aldım. Normalde bu tip kazak giymem ama hasta olmadan İzmir’e dönebilmek için giyeceğim.

SABAHATTİN ÖZTÜRK

 

Önceki İçerik1985 te amcamgilde…
Sonraki İçerik77 – Ayancık 23.07.2013
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments