Perşembe, Ağustos 5, 2021

29 Mart 1998

29 Mart 1998, Pazar – ANKARA

Nihayet o ünlü filmi görebildim. Sabah kahvaltıdan sonra gazetelerimi almaya çıktığımda, kuyruklar fazla uzamadan Derya Sinemasının üçüncü salonuna saat 14 için bilet aldım. Hafta içinde sinemaya gitmediğim ve hafta sonunda uzun kuyruklarda beklemek istemediğim için üçüncü haftasında Titanik (Titanic) filmini, seyredebildim. Yönetmen James Cameron, destansı bir anlatımla ünlü Titanik gemisinin sefere çıkışını ve ilk seferinde batışını bir aşk hikayesi çerçevesinde anlatıyor. Çekimler ve teknik bir harika. Genç İndiana Jones dizisinden tanıdığımız (dizinin bir bölümü Türkiye’de çekilmişti) Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet sevimli bir ikili oluşturmuşlar. Sinema görsel bir sanat ve bir halk eğlencesi. Titanik iyi çekilmiş, iyi anlatılmış, teknolojiden sonuna kadar faydalanılmış, halkın da ilgisini toplayabilmiş bir film. 11 dalda Oscar ödülü aldıktan sonra kuyruklar daha uzun süre devam edecektir.

Jack Nicholson ve Helen Hunt “Benden Bu Kadar” (As Good As İt Gets) filmindeki harika oyunlarıyla Oscar kazandılar. Filmdeki Greg Kinnear ve sevimli köpek de oscarı hak edecek şekilde oynamışlardı. ”Titanik” bir yönetmen filmi, teknik açıdan görkemli. Oyuncular farklı olsaydı sonuç fazla değişmezdi. Belki aynı uyum ve sıcaklığı veremezdi. ”Benden Bu Kadar” ise tam bir oyuncu filmi. Başka oyuncular oynasaydı aynı film olmazdı. Titanik filminden hikayeyi, Benden Bu Kadar filminden oyuncuların başarısını hatırlıyorum. Aradaki fark bu.Ama ikisi de izlenmesi gereken filmler.

SABAHATTİN ÖZTÜRK08

Önceki İçerikÖmerdüz Köyünden -1975
Sonraki İçerik30 Mayıs 1998
SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments