Pazar, Temmuz 25, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ak Parti Ayhan Ergün'le devam dedi

Ak Parti Ayhan Ergün’le devam dedi

2014 yerel seçimleri öncesi merakla beklenen Ak Parti adayı uzunca bir bekleyişten sonra 31 Ocak 2014 te açıklandı. Ak Parti Ayhan Ergün’le devam kararı aldı. Ak Parti’nin 4 aday adayının içinden birinin belirlenerek açıklanması süreci oldukça uzun sürdü. Sonunda, temayül yoklaması ve kamuoyu yoklamaları neticesinde genel merkez tarafından yapılan açıklama ile Ak Parti ilçe belediye başkan adayı Ayhan Ergün olarak belirlendi.

Netice belli olduktan sonra adaylar, artık seçime odaklanacakları sinyaliyle birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı olarak seçilen Ayhan Ergün, teşekkür mesajında şu sözlere yer verdi:

“Aday adaylığımız süresince destek ve teveccühlerini esirgemeyen başta Ak Parti Genel Merkezi Yönetimine, TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı AK Parti Sinop Milletvekilimiz Sayın Mehmet ERSOY’a, Ak Parti Sinop İl Başkanımız Sayın Cengiz TOKMAk ve İl teşkilatına, Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Yılmaz Özünlüye, İlçe teşkilatlarımıza, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimize her zaman dua ve destekleriyle yanımda olduklarını hissettiğim tüm hemşehrilerime minnet ve şükranlarımı sunarım.”

Ayancık Ak Parti Belediye Başkan Adayının açıklanmasının ardından Recep Ak da mesajında şu sözlere yer verdi:

“1 Kasım 2013 tarihinde başlayan aday adaylığı süreci 31 Ocak 2014 itibariyle sona erdi. Yaklaşık doksan günlük süreç içerisinde şahsıma gösterilen teveccühe sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Adaylığı açıklanan Belediye Başkanımız Sayın Ahan ERGÜN’e başarılar diliyorum. Şimdi bir ve beraber olma zamanıdır. Artık hedef 30 Mart 2014 tarihinde en güzel neticeyi almak için var gücümüzle çalışma zamanıdır. Ülkemiz genelinde ve Ayancık İlçemizde en güzel neticenin alınmasını diliyor, Ak Belediyelerimizin başarısı için var gücümüzle çalışmamız gereğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ayancık İlçemizde Belediyemizin daha da güçlenerek yoluna devamı noktasında hep birlikte kardeşlik hukuku çerçevesinde hedefe emin adımlarla ilerlememiz gereğini en içten dileklerimle ifade ediyor, bir kez daha Belediye başkanımız ve Adayımız Ayhan ERGÜN ve ekibine üstün başarılar diliyorum.”

Aday adaylarından Orhan Apul’un mesajı da şöyleydi:

“Saygıdeğer hemşehrilerim, sevgili dost ve Arkadaşlarım. Yaşamımızın belli dönemlerinde farklı niyet ve adımlarımız olur. Ancak süreci yazar sonucu belirleyemeyiz. Süreç; olumlu çabalarımız, sonuç; Cenab-ı Hakkın bize taktir ettiği, yani hayırlı olandır. 31 Ocak 2014 akşamı itibariyle, Genel Merkez Seçim Üst Kurulu’nun resmi açıklamasıyla Başkan adayımız Ayhan ERGÜN olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Aday adaylığım süresince şahsıma teveccüh edip inanmış ve desteklerini esirgemeyen tüm dost ve hemşehrilerime teşekkür ve şükranlarımı sunuyor bu çabalarında sarf ettikleri emek ve haklarını helal etmelerini isterken Başta Ayancık adayımız Ayhan ERGÜN olmak üzere, Sinop’un tüm ilçelerinde adaylıkları netleşmiş arkadaşlarıma, yerel seçimde muaffakiyetleri adına başarılar diliyorum. Sevgili Hemşehrilerim seçim kampanya ve çalışmalarını kapsayan önümüzdeki 2 aylık süreç bu süreci kırmadan dökmeden itidal ve sağduyu ile taşıyabilmek İlçemizin medeniyet ve Kültür seviyesi göründüğü yer, bulunduğu seviye açısından çok önem arzetmektedir. Bu anlamda sağ duyuyu hiç bir şekilde boşlamayacağınıza Ayancık ilçemize yakışır bir şekilde seçim süreci yöneteceğinize inancım sonsuz. Önemle altını çizmek istediğim; Amaç aday arkadaşların değil, Ayancığın bekası olmalıdır. Bu bağlamda, hakkın yeter çoğunluğunun desteğini alıp başkanlık kime nasip olursa, ilçemizin hayrına olması şartı ile her türlü, manevi lojistik, Teknik yardıma hazır olduğunu belirtir. Ayancığımız için herşeyin hayırlı olmasını dilerim.”

Bayram Ali Kalafat da mesajında şu sözlere yer verdi:

“Çok değerli hemşehrilerim, dostlarım, arkadaşlarım, çıktığımız Ayancık belediye başkanlığı aday adaylığı süreci Cuma günü akşamı itibariyle sonuçlanmıştır. Gayret bizden,çaba bizden,ancak hayırlı olan takdir Allah’tandır. Belediye başkan adayı olarak Ayhan Ergün açıklanmıştır. Adayımıza ve tüm ilçelerimizin adaylarına kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Aday adaylığım süresince benden desteklerini esirgeyen ve esirgemeyen tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, hemşehrilerime içtenlikle şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum,teşekkürlerimi bir borç biliyorum.”

Ak Partinin il genelindeki ilçe adayları şu şekilde belirlendi

1) AYANCIK – Ayhan ERGÜN

2) BOYABAT – Şefik ÇAKICI

3) DİKMEN – Murat AKÇA

4) DURAĞAN – Ahmet KILIÇASLAN

5) ERFELEK – Ruhi TURAN

6) GERZE – Hüseyin GÜLERYÜZ

7) SARAYDÜZÜ – Hasan PEKER

8) TÜRKELİ – Mutafa ÖZCAN

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments