Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Armutluyazı Köyüne geldiği gün kaybolan İbrahim Atilla 5 gün sonra ölü bulundu

Armutluyazı Köyüne geldiği gün kaybolan İbrahim Atilla 5 gün sonra ölü bulundu

Armutluyazı Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve seksenli yıllardan beri İstanbulda yaşayan, köyüne geldiği gün evden çıkınca kaybolan İbrahim Atilla’nın cesedi 5 gün sonra bulundu. 17 Kasım 2013 pazar günü ailece İstanbul’dan gelmişler. Uzun yıllar İstanbul’da bulunmanın hasretiyle geldiği gün şöyle bir dolaşmaya çıkmış. Gidiş o gidiş. 10 dakika sonra peşine baktılarsa da bulamamışlar. Köylünün araması netice vermeyince endişelenerek Sinop ve Samsun’dan AKUT ekibine haber vermişler. Eğitimli köpekler eşliğinde gece gündüz, uzun aramalardan sonra 22 Kasım cuma günü Armutluyazı ile Gürey arasında eski değirmen taraflarında, eskiden odun çekim yolu olan bir yolda, yan tarafına yatar vaziyette bulunmuş. Gözlüğünü kaybetmiş. Ceketini çıkarıp bir tarafa atmış. Elleri ot yeşili olmuş. Muhtemel ki dikenlikler ve eğrelti otları arasında biraz çabalamış, yolunu kaybetmiş. Otopsi neticesi bildirildiğine göre kaybolduğu ilk akşam öldüğü tesbit edilmiş.

İbrahim Atilla’nın naaşı otopsi için Ankara’ya gidip geldikten sonra cenazesi 24 Kasım pazar günü Armutluyazı köyü mezarlığında toprağa verildi.

(Solda) Cenazesi evinin önünde, – (Sağda) Kardeşi Yahya ile birlikteyken görülüyor.

SeSiÖz
Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardım, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu site ismi olarak benimsedim. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadım. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments