Perşembe, Ağustos 5, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Avusturya Hohenems'den Ayancık'a Ziyaret

Avusturya Hohenems’den Ayancık’a Ziyaret

Hohenems Belediye Başkanı Dr. Richard Amann, Belediye Başkan Yardımcısı Günter Linder, Belediye Meclis Üyesi Bernhard Amann, Türk-Avusturya Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı İrfan Sarısoy, Derneğin kurucu üyesi ve Onursal Başkanı Ali Can ve dernek üyesi Yalçın Demirtaş’ın da içinde olduğu Hohenems heyeti ilçemize geldiler.

Türk-Avusturya Sosyal Yardımlaşma Derneği Yöneticileri (TASOYAD) öncülüğünde Ayancık Belediye Başkanlığı tarafından ilçeye davet edilen Hohenems heyeti, 25.10.2013 günü ziyaretlerine başladılar. İlk olarak Ayancık Belediye Başkanlığımızı ziyaret eden heyet burada yapılan hoş sohbetden sonra Belediye Başkanımız Ayhan Ergün tarafından kendilerine hediye ve plaket takdimi oldu.

Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ün 2012 Kasım ayındaki Avusturya gezisinde yapmış olduğu ziyaretin karşılığında iadeyi ziyarette bulunmak amacıyla ilçeye gelen heyet daha sonra sırasıyla Ayancık Kültür Evi, Ayancık Kütüphanesi, Ayancık Kültür Merkezi, Halk Eğitm Merkezi Keten Dokuma Atölyesi, Olimpik Spor Salonunu ziyeret ettiler. Buradan öğle yemeği için Ayancık Öğretmen Evine geçen heyet daha sonra Bakırlı Zaviye Köyü, Çangal Orman Müzesi, Akgöl ve İnaltı Mağarasını ziyaret ederek gezdiler. Hohenems’den gelen heyet, iki gün sonra 27 Ekim 2013 de ilçeden ayrıldılar.

kaynak: www.ayancik.bel.tr/

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments