Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık AKM'de "Gelibolu" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Ayancık AKM’de “Gelibolu” adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümü vesilesiyle, 12 Mart 2011 Cumartesi akşamı Ayancık Kültür Merkezi’nde (AKM), ‘Gelibolu’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Ayancık Belediyesi organizasyonunda, İstanbul Alternatif Sanat Tiyatro ekibi tarafından sahnelenen iki perdelik oyun büyük ilgi gördü.

Çanakkale savaşında Gelibolu’daki siperlerde geçen hikayelerin oyunlaştırıldığı “GELİBOLU” isimli Tiyatro gösterisi, izleyicileri hem güldürdü hem de gözyaşlarına boğdu. Cephedeki kardeşliği, saflığı, asaleti, yardımlaşmayı, başkasını tercih etmeyi, değerleri için her şeyini feda etmeyi bir kez daha hissettiren ve Çanakkale ruhunu sahneden gönüllere taşıyan oyun, mikrofonsuz sade bir sesle oynanmasına rağmen büyük beğeni kazandı.

Alternatif Sanat Tiyatro ekibi tarafından hazırlanan tiyatrodaki oyuncular Kenan KORKMAZ, Suat ERGİN, Şenol KARA, Ramazan KORKMAZ, Remzi SARIDAĞ’ın gösterdikleri performans izleyicilerden bol alkış aldı. Kenan Korkmaz, aynı zamanda oyunun yazarı ve yönetmeni durumunda.

Gösterinin sonunda İlçe Kaymakamı Suat YILDIZ ve ilçe Belediye Başkanı Ayhan ERGÜN tarafından çiçek verilerek oyuncular tebrik edildi. Oyuncular da Belediye Başkanının kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments