Salı, Ağustos 3, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık 24 saat canlı yayında

Ayancık 24 saat canlı yayında

Ayancık ilçesinde belediye tarafından ilçe merkezine yerleştirilen kameralar sayesinde gurbetçiler internet üzerinden memleket hasreti gideriyor. Kurulan ayrı bir güvenlik kamera sistemiyle de ilçenin tüm alanlarında hem kaçak yapılaşma, hem de çevre kirliliği konusunda adeta kuş uçurtulmuyor. Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ayhan Ergün, canlı yayın ve belediye hizmetlerinde kullanılan iki ayrı sistemin maliyetinin yaklaşık 60 bin TL olduğunu söyledi. Başkan Ergün, “Ayancık ilçesinde kurduğumuz kamera sistemiyle, belediyemize ait www.ayancik.bel.tr internet sitesini ziyaret eden ziyaretçilerimiz ilçemizi canlı yayında izleyebilmektedir. Yaklaşık 40 bin TL yatırım yaparak ilçemizin hakim tepeleri Maltepe ve Fatsa Tepesi’ne 360 derece döner sistemli ve gece görüşlü iki kamera, Cumhuriyet Meydanı ve İskele Meydanına yine döner sistemli, gece görüşlü kamera sistemi kurulum çalışmaları sona erdi. 4 kameramız gece gündüz www.ayancık.bel.tr adresinden canlı olarak hizmet veriyor. Hemşerilerimiz memleket özlemini giderebilmek için canlı yanımızı izleyebiliyor” dedi.

Sistem sayesinde ilçenin yüzde yüzünü görebildiklerini kaydeden Ergün, “Yani sistemi güvenlik amacıyla da kullanıyoruz. Tüm ilçemizin mücavir sınırlarını gösteren bu sistem ile ilçemizdeki kaçak yapılaşmanın önlenmesi ve zabıtayı ilgilendiren konularda gelişi güzel hafriyat dökme başta olmak üzere, çevre kirliliği konularında anında müdahale edebiliyoruz. Ayrıca bu kameralara ilave olarak 20 bin TL’lik ek bir yatırımla yine güvenlik amacıyla su depolarımızın tamamına da kamera sistemi kurduk. Bu hizmetimizle de su kaynaklarımız ve su depolarımızın korunmasını hedefledik. 24 saat kayıt altında olan kameralarımızla halkın sağlıklı ve güvenli su tüketmesi amaçlanıyor. Kamera sistemi; Ayancık Belediyesi’nin hem hemşerilerine hem de kendisine vermiş olduğu önemli bir hizmet” diye konuştu.

Kaynak: http://www.ayancik.bel.tr/

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments