Perşembe, Eylül 23, 2021
Ana Sayfa Haber Ayancıktan Haberler Ayancık AKM açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı

Ayancık AKM açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY yaptı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Ayancık’ta belediye tarafından yapılan kültür merkezi ve kültür evinin açılışlarını yaptı. Açılışta konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ayancık’ta kısa sürede yapılan iki kültür kompleksinin açışından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ayancık gibi Karadeniz’in nadide köşesinde Kültür Merkezi ve Kültür Evi projesinin sosyal hayata büyük katkı sağlayacağını belirten Ertuğrul Günay, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ü de kutladı.

Bakanlığı ile ilgili bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Ayancık ilçesine gelen Ertuğrul Günay, Ayancık Belediyesi tarafından Apart Otel’de verilen iftar yemeğine katıldı. Bakan Günay iftar programı sonrası, belediye tarafından ilçeye kazandırılan 600 kişilik Ayancık Kültür Merkezi (AKM) ile içerisinde kütüphane, internet evi, emekliler ve hanımlar lokalini barındıran Osmanlı tarzı Kültür Evi’nin açılışlarını yaptı. Günay, açılışlar ardından, belediyeye kazandırılan yeni araçların hizmete girmesine yönelik düzenlenen törene de katıldı.

Açılışta konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ayancık’ta kısa sürede yapılan iki kültür kompleksinin açışından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ayancık gibi Karadeniz’in nadide köşesinde Kültür Merkezi ve Kültür Evi projesinin sosyal hayata büyük katkı sağlayacağını belirten Ertuğrul Günay, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’ü de kutladı.

Ayancık’a da övgüler yağdıran Bakan Günay, “Güzel ramazan yaz akşamında bu güzel gelişmeye ortak olmanın mutluluğu ile sizleri selamlıyorum. Ayancık, Türkiye’nin çok güzel bölgelerinden bir tanesi. Türkiye’nin turizmde yaşadığı gelişmeleri bu bölgemize taşımaya çalışıyoruz. Dokunulmamış, henüz yeşili ve mavisi korunmuş bu bölgeyi gözümüz gibi sakınarak, turizmi geliştireceğiz” dedi.

600 kişilik Ayancık Kültür Merkezi’nin (AKM) açılışı yapan Bakan Günay, kültür merkezini gezerken de hayranlığını gizleyemedi. Kültür Merkezi ‘özel defteri’ni imzalayan Bakan Ertuğrul Günay, “Gerçekten çok güzel bir mekan olmuş. Dışarıdan baktığımda bu kadar güzel bir mekanla karşılaşacağımı inanın bilmiyordum. 1990’lı yıllarda yapılmış bir çok kültür merkezleri projesi var. Kocaman binalar yapılmış ama içerde mercimek kadar salonlar yapmışlar. Ama bu mekan gerçekten takdire şayan bir kompleks olmuş. Ben hiç olmazsa Samsun Devlet Tiyatrosu’nun ayda bir buraya gelip tiyatro etkinliği yapmasını ve bu mekanda farklı kültürel etkinliklerin yapılmasını sağlamaya çalışacağım. Sayın başkanımı defaatle kutluyorum. Bu proje gerçekten örnek bir proje.

Belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bize çok güzel bir proje getirdi. Hem ekonomik, hem de çok büyük çaplı oldu. Bazen bunun 10 misli para döküyoruz ve bu kadar büyük bir salon sahibi olamıyoruz. Bu güzel bir buluş ve güzel bir öneriydi, bende sahiplendim. Sinop Belediye Başkanı arkadaşım da burada. Benzer bir model bulabilirsek Sinop’u da bir salona  kavuşturmak ve kültür hizmetlerine kavuşturmak boynumuzun borcudur ” dedi.

 

Bakan Günay ve Beraberindekiler açılışlar ardından Cumhuriyet Meydanı’nda gösteri yapan folklör ekibini havuz başında protokol üyeleriyle oturarak izledi.

Programa; Vali M. Hakan Güvençer, AK Parti Sinop Millevekili Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, İlçe Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şevket Büyükhatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Serdar Meriç, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Demirel, il genel meclisi üyeleri ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ayancık programı ardından Sinop’a hareket etti

Kaynak : http://www.ayancik.bel.tr/

SeSiÖz
Selim Sinan Öztürk. Ayancık doğumlu. İHO ve AÖF Önlisans mezunu. Okulda duvar gazetesi çıkarırken bazan isim olarak sesiöz yazardı, Necip Fazıl'dan esinlenerek. Sonradan bunu kişisel olarak hazırladığı site ismi olarak benimsedi. Ayancık'tan iyiye güzele yönelik haberler ve yazılar yazmaktı maksadı. Yazmak bazan ihtiyaç gibi oluyor. Böylece birşeyler ortaya çıkıyor işte...

Most Popular

Recent Comments